ul. św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań kontakt@helpum.pl

Dopłaty do odszkodowania OC, odkup szkody Kraków

Wszelkie kolizje drogowe i wypadki zawsze wiążą się z ogromną dawką stresu, a często bywają dopiero początkiem wykańczających nerwowo problemów. Zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych zaniża bowiem wysokość odszkodowania, a tym samym naraża swoich klientów na duże koszta. Ci zaś najczęściej nie wiedzą, że należy im się znacznie więcej pieniędzy. Jak mogą je odzyskać mieszkańcy Krakowa i co trzeba wiedzieć na ten temat?

Dopłata do odszkodowania — czym jest i jak ją uzyskać na terenie Krakowa?

Dopłata do odszkodowania to proces, którego zwieńczeniem jest uzyskanie dodatkowego odszkodowania po wypadku samochodowym — rekompensuje ono różnicę między zaniżonym odszkodowaniem otrzymanym od ubezpieczyciela a faktycznym kosztem naprawy lub też stratą poniesioną przez poszkodowanego. Dopłata do odszkodowania stanowi alternatywę dla czasochłonnej i często dość stresującej walki sądowej z ubezpieczycielem, ponieważ wszelkie obowiązki w tym zakresie przejmuje nasza firma Helpum, zajmująca się dopłatami do odszkodowania.

W rezultacie nasz klient w krótkim czasie uzyskuje dodatkowe i często potrzebne pieniądze, a Helpum bez jego udziału odzyskuje oszacowaną kwotę od firmy ubezpieczeniowej. Aby uzyskać naszą pomoc, należy przedstawić pełną dokumentację dotyczącą wypadku lub kolizji. Dokumenty te muszą uwzględniać polisę ubezpieczeniową, wszelkie wyceny i kosztorysy, opinię oraz decyzję firmy ubezpieczeniowej. Po analizie wszystkich danych firma oferuje klientowi dopłatę, która w krótkim czasie trafia na jego konto.

Przykładowe dopłaty dla poszkodowanych

Model Rocznik Kwota dopłaty
Skoda Octavia 2010 1650 zł
VW Passat 2014 2325 zł
Ford Focus 2008 1800 zł
Skoda Fabia 2012 995 zł
Ford Mondeo 2015 2926 zł
Peugeot 308 2007 853 zł
Renault Megane 2011 2057 zł
VW Golf 2017 3564 zł
Opel Astra 2009 1953 z
Kalkulator dopłaty do odszkodowania OC/AC Kraków

Odszkodowania powypadkowe w Krakowie — kto może się o nie starać?

Do otrzymania dopłaty do odszkodowania uprawniona jest każda osoba, która brała udział w kolizji, stłuczce lub wypadku samochodowym i spełnia kilka warunków. Po pierwsze, decyzja ubezpieczyciela o odszkodowaniu po wypadku musi być wydana nie mniej niż trzy lata wcześniej. Jeśli więc ktoś brał udział w tego rodzaju incydencie w ciągu ostatnich trzech lat i uważa, że otrzymał zbyt niskie odszkodowanie, ma szansę starać się o dodatkowe pieniądze.

Kolejnym warunkiem jest to, że kierowca nie może mieć podpisanej żadnej umowy z ubezpieczycielem. Po trzecie konieczne jest to, aby ubezpieczyciel uznał swoją odpowiedzialność co do zasady. O dopłatę do odszkodowania można starać się nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel zakwalifikował szkodę jako całkowitą, a zniszczony samochód został już sprzedany. Jeśli spełnia się powyższe warunki, a klient posiada niezbędną dokumentację, z pewnością uzyska więcej pieniędzy, niż kwota obejmująca podstawowe odszkodowanie.

Jaka może być wysokość dopłaty do odszkodowania?

Kwoty dopłat do odszkodowań są bardzo zróżnicowane i zależne od wielu czynników. Pod uwagę bierze się nie tylko skalę zaniżenia odszkodowania przez ubezpieczyciela, ale również markę i cenę samochodu. Dlatego tak ważny jest tutaj kosztorys sporządzony przez ubezpieczyciela, ponieważ na jego podstawie można oszacować, jak bardzo uzyskane odszkodowanie zostało zaniżone. Bardzo często zdarza się, że ceny części zamiennych dotyczą tańszych substytutów, a nie oryginalnych części, na czym również można się opierać przy walce o dopłatę do odszkodowania.

Gdzie zgłosić się po pomoc w Krakowie?

Nasza firma Helpum zrzesza specjalistów, którzy mają wielkie doświadczenie w walce z nieuczciwymi ubezpieczycielami, a w rezultacie oferuje usługi na najwyższym poziomie, pozwalając klientom uniknąć stresu, a przede wszystkim odzyskać należne pieniądze.

Zobacz więcej w naszej bazie wiedzy

Dopłaty do odszkodowań – czy i kiedy warto się o nie starać?
Dopłaty do odszkodowań AC - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Na czym polega doplata do odszkodowania?
Z jakiego tytułu możemy uzyskać dopłaty do odszkodowań?
Dopłaty do odszkodowań OC - jak je wywalczyć?