ul. św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań kontakt@helpum.pl

Czy otrzymane przeze mnie odszkodowanie jest zaniżone? Jak mogę uzyskać dopłatę do odszkodowania? Ile będę musiał czekać na dopłatę? W jakiej wysokości dopłata mi się należy? Jeśli nurtują cię te i wiele innych pytań, to tutaj znajdziesz odpowiedź.

Co to jest dopłata do odszkodowania?

Jest to najszybszy sposób na uzyskanie wyższego odszkodowania. Po przeanalizowaniu przez nas kosztorysu i zdjęć samochodu proponujemy poszkodowanemu kwotę dopłaty na podstawie zawartej z nami umowy cesji wierzytelności.

Jak mogę uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i prześlesz nam kosztorys naprawy pojazdu, jaki otrzymałeś od ubezpieczyciela. Z pomocą rzeczoznawców bezpłatnie przeanalizujemy twoją sprawę i przedstawimy naszą ofertę.

Jeśli wypłacone odszkodowanie jest zaniżone, zaproponujemy dopłatę do odszkodowania na podstawie umowy cesji wierzytelności. Niezwłocznie otrzymujesz od nas środki na konto i dzięki temu nie musisz tracić czasu i pieniędzy na spór z ubezpieczycielem.

Czy mogę zgłosić się do Helpum jeszcze przed otrzymaniem odszkodowania od ubezpieczyciela?

Jak najbardziej. Dysponujemy fachową i wyspecjalizowaną kadrą, która przeprowadzi cię przez cały proces likwidacji szkody.

Wiem, że otrzymałem zaniżone odszkodowanie. Co Helpum może mi zaoferować?

Zajmujemy się nie tylko dopłatami do odszkodowania na podstawie umowy cesji wierzytelności, ale także kompleksową obsługą poszkodowanych na każdym etapie dochodzenia roszczeń po wypadku. Współpracujemy z doświadczonymi kancelariami prawnymi, które profesjonalnie pomagają poszkodowanym.

Możemy zaoferować usługi w następujących formach:

  • w formie dopłaty do odszkodowania,
  • w formie reprezentacji poszkodowanego w postępowaniu sądowym bez wkładu własnego,
  • w formie reprezentacji poszkodowanego w postępowaniu sądowym z wkładem własnym.

Jaką kwotę mogę otrzymać od Helpum?

Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Nie stosujemy dolnych czy górnych granic dopłaty, dlatego może się zdarzyć, że dopłata będzie wyższa niż kwota dotychczas wypłacona przez ubezpieczyciela.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne do uzyskania dopłaty?

Potrzebujemy przede wszystkim decyzji ubezpieczyciela i kosztorysu. Jeśli dysponujesz zdjęciami pojazdu, to również mogą się przydać. Dokumentację możesz przesłać w dowolnej formie: pocztą, mailowo lub przez formularz na naszej stronie internetowej.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne do uzyskania dopłaty?

Potrzebujemy przede wszystkim decyzji ubezpieczyciela i kosztorysu. Jeśli dysponujesz zdjęciami pojazdu, to również mogą się przydać. Dokumentację możesz przesłać w dowolnej formie: pocztą, mailowo lub przez formularz na naszej stronie internetowej.

Jak wygląda zawarcie umowy z Helpum?

Wszystko zależy od twojego wyboru. Nasz przedstawiciel może przyjechać do twojego domu bądź umowa zostanie wysłana na twój adres kurierem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać umowę w naszym biurze, które mieści się w ścisłym centrum Poznania.

Czy od dopłaty należy odprowadzić podatek?

Tak, dopłata do odszkodowania stanowi dochód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Nie musisz jednak martwić się jego odprowadzeniem. Helpum zrobi to za ciebie, w związku z czym otrzymasz formularz PIT-11, który należy uwzględnić w rocznym zeznaniu.