ul. św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań kontakt@helpum.pl

Dopłaty do odszkodowania OC, odkup szkody Gdynia

Statystyki wykazują, że odszkodowania wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe są zaniżone w ponad dziewięćdziesięciu procentach. Tymczasem każdego dnia dochodzi w Polsce średnio do kilkudziesięciu wypadków, a poszkodowani często nie wiedzą, że należy im się więcej pieniędzy lub godzą się na ustalone warunki, aby oszczędzić sobie kłopotu i nie tracić czasu na batalie sądowe. Istnieje jednak sposób, aby odzyskać należne pieniądze i nie narażać się na stres. Jak wygląda kwestia dopłat do odszkodowań w Gdyni?

Dopłata do odszkodowania w Gdyni — na czym to polega?

Opłata do odszkodowania to usługa, na którą może zdecydować się każda osoba spełniająca opisane poniżej warunki. Wystarczy, że kierowca zgłosi się do firmy Helpum i przedstawi pełną dokumentację dotyczącą kolizji, stłuczki lub wypadku samochodowego. Muszą się w niej znajdować zarówno kosztorys ubezpieczyciela, jak i dokumenty dotyczące polisy ubezpieczeniowej. Analizujemy wszystkie dane, a następnie proponujemy dopłatę (jest to kwestia indywidualna i zależna od wielu czynników, o czym poniżej), która jest wyrównaniem różnicy między otrzymanym od ubezpieczyciela odszkodowaniem a rzeczywistą stratą poszkodowanego. Jednocześnie wszelkie kwestie sądowe i ewentualne batalie sądowe stają się naszą odpowiedzialnością, a kierowca może uniknąć stresu i w krótkim czasie cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi na koncie.

Przykładowe dopłaty dla poszkodowanych

Model Rocznik Kwota dopłaty
Skoda Octavia 2010 1650 zł
VW Passat 2014 2325 zł
Ford Focus 2008 1800 zł
Skoda Fabia 2012 995 zł
Ford Mondeo 2015 2926 zł
Peugeot 308 2007 853 zł
Renault Megane 2011 2057 zł
VW Golf 2017 3564 zł
Opel Astra 2009 1953 z
Kalkulator dopłaty do odszkodowania OC/AC Gdynia

Czy dopłata do odszkodowania jest legalna?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Dopłata tego rodzaju jest nie tylko legalna, ale i opłacalna. Po pierwsze poszkodowany otrzymuje dodatkowe pieniądze, które mu się należą, a nasza firma odzyskuje je zgodnie z literą prawa, czyli dowodząc, że towarzystwo ubezpieczeniowe bezzasadnie zaniżyło kwotę odszkodowania. Poszkodowany, który otrzymał od ubezpieczyciela za mało pieniędzy, nie ma tak naprawdę nic do stracenia — tak naprawdę jedynie zyskuje. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy Helpum wypłacają mu pieniądze natychmiast.

Gdynia — kto może starać się o dopłatę do odszkodowania?

Jeśli jesteś mieszkańcem Gdyni, który miał wypadek samochodowy, stłuczkę lub kolizję, możesz starać się o dopłatę do odszkodowania po spełnieniu poniższych warunków. Po pierwsze, dotyczy to wypadków, w sprawie których decyzja została wydana przez ubezpieczyciela nie dawniej niż trzy lata wcześniej. Po drugie, nie można mieć podpisanej ugody z ubezpieczycielem, a po trzecie, ubezpieczyciel przyjął swoją odpowiedzialność co do zasady. Jeśli warunki te są spełnione, to kierowcy z Gdyni mogą starać się o większe pieniądze, które jak najbardziej się im należą, ale nie zostały wypłacone, ponieważ ubezpieczyciel z założenia dba o własne interesy, a nie o klientów.

Jaka jest wysokość dopłaty do odszkodowania?

Niemal wszystkie odszkodowania wypłacane przez towarzystwa ubezpieczeniowe są zaniżone, ale na wysokość dopłaty wpływa wiele czynników. Przede wszystkim bierze się pod uwagę markę i cenę rynkową samochodu, cenę oryginalnych części wymiennych, a także skalę zaniżenia podstawowego odszkodowania. Na podstawie kosztorysu pracownicy firm zajmujących się dopłatami są w stanie oszacować, ile pieniędzy można dodatkowo uzyskać. Naszą firmę Helpum tworzy grupa doświadczonych specjalistów w tym zakresie. To sprawia, że wszyscy szukający u nas pomocy poszkodowani, są w stanie uniknąć stresujących spotkań na sali sądowej i w krótkim czasie odzyskać należne pieniądze. Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta — odpowiednio zajmiemy się sprawą Twojego zaniżonego odszkodowania.

Zobacz więcej w naszej bazie wiedzy

Dopłaty do odszkodowań – czy i kiedy warto się o nie starać?
Dopłaty do odszkodowań AC - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Na czym polega doplata do odszkodowania?
Z jakiego tytułu możemy uzyskać dopłaty do odszkodowań?
Dopłaty do odszkodowań OC - jak je wywalczyć?